PROJEKTUAR PËR DREJTUESIT E AUTOMJETEVE

2024 MAZDA3 SEDAN

AUTOMJETI PLOT STIL QË JU SHOQËRON KUDO

Sedani klasik dhe i sofistikuar Mazda3 dallohet nga të tjerët, me linja që pasqyrojnë dritën në të gjithë sipërfaqen e automjetit, për të krijuar një pamje dinamike. Projeksion i shkëlqyer japonez që ju siguron të ndiheni rehat brenda një automjetit dhe ofron gjithçka që ju nevojitet për një përvojë të jashtëzakonshme gjatë drejtimit.

MË SHUMË SE NJË AUTOMJET, NJË VEPËR ARTI

Mazda3 Sedan 2024 është një kryevepër e dizajnit elegant japonez, me linja sensuale. Një vepër e vërtetë arti, estetika e kujdesshme japoneze dhe performanca dinamike e së cilës do të ndezin adrenalinë kudo që të udhëtoni.

LIDHJA ME BOTËN

Madza3 2024 prezanton karakteristika të zgjeruara të lidhjes online dhe infotainment. Përdorni aplikacionet tuaja të preferuara me Apple CarPlay® ose Android Auto™. Tani, ekrani mund të tregojë edhe drejtimet nga një aplikacion navigimi në telefonin tuaj.

KËNAQËSI E PASTËR DREJTIMI

Kthejeni automjetin tuaj të përditshëm në një përvojë emocionuese me Sedanin Mazda3. Falë motorëve tanë më të fundit Skyactiv me teknologjinë M Hybrid, ju mund të jeni të sigurt për  performancë të jashtëzakonshme, së bashku me ekonominë e shkëlqyer të karburantit dhe efikasitetit fantastik.

Test drive

MAZDA3 2024 PO JU PRET

VLERËSIMI MUJOR I QIRADHËNIES

Gati për të porositur apo për të marrë më shumë detaje mbi financimin? Le të llogarisim ofertën më të mirë për ju dhe t'ju lëvizim një hap më pranë zotërimit të Mazdës suaj të re.

Kërko një ofertë

EXTERIOR I PAREZISTUESHËM

Bukuria dhe sofistikimi i dizajnit japonez shkëlqen në sedanin elegant Mazda3 2024. Linjat e rafinuara dhe sipërfaqet e shndritshme luajnë me dritën dhe pasqyrojnë mjedisin në një mënyrë vërtet artistike.

FORMË UNIKE

Reflektimet magjepsëse ravijëzohen përgjatë kontureve të automjetit teksa drejtoni.

DIZAJN I BUKUR I FENERËVE TË PRAPAKOLPIT

Duke filluar nga fuqia e plotë dhe pastaj duke u zbehur në impulset sekuenciale, Sinjali i Kthesës Kodo është imitues i një rrahjeje zemre dhe tipari dallues i fenerëve të prapakolpit të Mazdës.

TRUP ELEGANT

NGJYRA DINAMIKE PËR MAZDA

Boja në një Mazda është gjithmonë mahnitëse falë teknologjisë novatore që thekson bukur dizajnin dinamik Kodo.

DISCOVER THE GRADES

PRIME-LINE

Prime Line me karakteristika tërheqëse të disponueshme në të gjithë gamën, si sistemi Mazda M Hybrid, ekrani me ngjyra dhe infotainment nëpërmjet Apple CarPlay®² dhe Android Auto™².

EXCLUSIVE-LINE

Exclusive Line ofron një nivel shtesë të elegancës dhe komoditetit me disqe alloy 18" në argjend, sensorë parkimi përpara, sediljet e përparme të nxehura, kontrollin e klimës me dy zona, hyrjen  pa çelës dhe karikimin.

RELAKSOHUNI NË INTERIORIN E RAFINUAR

Në përputhje me filozofinë 'më pak është më shumë', projektuesit krijuan një interior që shpalos në mënyrë të përsosur estetikën japoneze dhe mjeshtërinë e ekspertëve. Kjo e bën interiorin e Sedanit Mazda3 2024 një ambient relaksues si për drejtuesin ashtu edhe për pasagjerët, duke ofruar një kombinim unik të rehatisë dhe elegancës.

PERFORMANCË E RAFINUAR

Pavarësisht se cilin powertrain zgjidhni, të gjithë motorët vijnë të pajisur me sistemin Mazda M Hybrid për të ofruar një performancë të shkëlqyer dhe karburant ekonomik. Zgjidhni prej dy motorëve e-Skyactiv G, ose e-Skyactiv X revolucionar i cili përdor teknologjinë unike Mazda për një përvojë drejtimi në një nivel të avancuar.

test drive
FRENIMI AUTOMATIK EMERGJENT

Hardueri automatik i frenimit të emergjencës është përditësuar për të përmirësuar specifikimet e zbulimit për përmirësimin e sigurisë dhe performancës, madje edhe gjatë natës, duke siguruar gjithashtu përmirësimin e zbulimit të këmbësorëve dhe biçikletave.

IDENTIFIKUESI I SINJALEVE

Sistemi inteligjent Speed Assist (ISA) identifikon shenjat me një saktësi që nuk gabon kurrë.

SISTEMI CRUISING & TRAFFIC SUPPORT

Sistemi Cruising & Traffic Support (CTS) ndihmon në parandalimin e lodhjes duke zvogëluar monotoninë e trafikut stop-and-go, p.sh. me auto-drejtimin që përshtatet me çdo situatë, së bashku me ndihmën e përshpejtuesit dhe frenimit.

SISTEMI DISTRACTED DRIVING ALERT

Sistemi i monitorimit të drejtuesve jep alarm nëse devijoni nga rruga, duke ju ndihmuar të qëndroni të përqendruar për një drejtim më të sigurt dhe më të rehatshëm.

QËNDRONI NË KONTAKT ME 2024 MAZDA3

Zbuloni më shumë rreth 2024 Mazda3.