Më shumë liri në drejtim

Mazda e re CX-30

Gjithçka që ju duhet, kudo që të shkoni

Ndërsa jeta vazhdon,makina juaj vazhdon udhëtimin tuaj gjithashtu. Një makinë me bukurinë dhe hijeshinë e një coupe dhe e guximshme si një SUV. Mjaftueshëm kompakte në pjesën e jashtme për të lëvizur në rrugë urbane, por mjaft e madhe në interior. Një makinë me performancë dinamike, që ofron udhëtime emocionuese, komfort dhe siguri maksimale.

Prezantimi I Mazda CX-30 për 100-vjetorin

Ne festojmë njëqind vjetorin tonë me një larmi modelesh të edicionit special që marrin frymëzim nga modeli jonë i parë. Edicioni special i 100-vjetorit të Mazda6 është një festim i Mazda3 aktual dhe Mazda R360 nga i cili mori frymëzim. 

SNOWFLAKE WHITE PEARLESCENT

Ngjyra e shkëlqyeshme e trupit Snowflake White Pearlescent nxjerr në pah të gjitha detajet unike që do të prisnit nga një model special si logoja e 100 vjetorit të vendosur në kapakët e qendrës.

Ndërveprim midis të Kuqes dhe të Bardhës

Bashkëveprimi fantastik I ngjyrave në brendësi të edicionit special të 100 vjetorit të Mazda6 Sedan. Sediljet e dyshemesë me ngjyrë Burgundy, të gdhendura me logon e 100 vjetorit plotësohen me aplikime të bukura prej lëkure të bardhë në tastierë, pult dhe dyer.

Sedilje Burgundy

Sediljet prej lëkure të kuqe Burgundy që janë edhe komode, edhe mahnitëse vizualisht, do ta bëjnë çdo udhëtim një festë. Si një nderim për njëqindvjetorin tonë, mbështetëset e përparme janë të stampuara me logon e 100 vjetorit.

Një jetë plot kreativitet

Mënyra se si dritat luhen në sipërfaqen thellësisht ekspresive të trupit të Mazda, krijon një ndjenjë gjallërie dhe lëvizjeje, duke stimuluar kreativitetin tuaj.

Qetësi e mendjes

Teknologji inovative e kombinuar me produktin, për t'ju dhënë kontroll të plotë dhe për më shumë siguri në rrugë.

Komfort dhe kënaqësi

Pothuajse asnjë nga jashtë nuk depërton falë Acoustics Mazda Harmonic – për t’ju ofruar më shumë rehati ju dhe pasagjerëve tuaj.

Liri për të lëvizur kudo

Më shumë hapësirë për ngarkesat në pjesën e pasme dhe teknologjinë më të lartë të motorit Skyactiv përpara, për të përballuar gjithçka.

Sistemi Mart Cargo

Një mënyrë intuitive dhe praktike për të rregulluar ngarkesën tuaj

Sistemi i ri inteligjent i ngarkesave * i MAZDA * është zhvilluar për t'ju ofruar klientëve tanë CX-30 një avantazh të ulët ngarkese, një dysheme me dy nivele dhe një ngarkesë më të lehtë të sheshtë, ndërsa maksimizon funksionalitetin, fleksibilitetin dhe vëllimin e ngarkesës.

Gjeni këtu Manualin e Sistemit Smart Cargo për të zbuluar të gjitha mundësitë e këtij sistemi unik.

Cilat janë përfitimet e tij?

  • Pllaka inovative e ngarkesës me 3 drejtime të palosshme mund të përdoret për të krijuar ndarjen më të përshtatshme të të gjithë hapësirës së ngarkesës.
  • Mund të ruhet vertikalisht anash për të arritur vëllimin e plotë të ngarkesës.
  • Si e parë, Sistemi i Transportit Smart të MAZDA-së punon për së gjati - duke dhënë ngarkesë maksimale gjatësore dhe vertikale njëkohësisht.
  • Mbulesa  mund të ruhet në mënyrë të sigurt pikërisht poshtë dyshemesë së palosshme

Madhësia kompakte

Madhësia kompakte

Për ta bërë atë një argëtim për të drejtuar në qytet, madhësia kompakte e trupit e lejon atë të futet në rrugë të ngushta dhe në hapësira të ngushta parkimi.

Hapësira e brendshme

Hapësira e brendshme

Në të njëjtën kohë, kabina e gjerë i bën udhëtimet e gjata edhe më komode, me hapësirë për këmbët dhe kokën për katër të rritur duke ju dhënë lirinë për të shkuar kudo

Më shumë hapësirë për bagazhet

Më shumë hapësirë për bagazhet

Me një kapacitet prej 430 litra, bagazhi ju jep shumë hapësirë kur doni të ikni me familjen ose miqtë. Plus, një hapje e gjerë e bën më të lehtë ngarkimin dhe shkarkimin .

Madhësia kompakte

Madhësia kompakte

Për ta bërë atë një argëtim për të drejtuar në qytet, madhësia kompakte e trupit e lejon atë të futet në rrugë të ngushta dhe në hapësira të ngushta parkimi.

Hapësira e brendshme

Hapësira e brendshme

Në të njëjtën kohë, kabina e gjerë i bën udhëtimet e gjata edhe më komode, me hapësirë për këmbët dhe kokën për katër të rritur duke ju dhënë lirinë për të shkuar kudo

Më shumë hapësirë për bagazhet

Më shumë hapësirë për bagazhet

Me një kapacitet prej 430 litra, bagazhi ju jep shumë hapësirë kur doni të ikni me familjen ose miqtë. Plus, një hapje e gjerë e bën më të lehtë ngarkimin dhe shkarkimin .
X= Më shumë energji nga më pak karburant

skyactiv-x

Mazda CX-30 është në dispozicion me motorin tonë inovativ Skyactiv-X. Ajo përdor teknologjinë tonë unike të motorit të quajtur Spark Contrelled Compression Ignition (SPCCI) për të prodhuar më shumë energji, ndërsa konsumon më pak karburant sesa një motor konvencional. Kjo do të thotë se prodhon gjithashtu më pak emisione dhe ofron performancë të jashtëzakonshme pa kompromis.

Zbulo më shumë

Dizenjuar për mënyrën e jetesës tuaj

Brenda dhe jashtë Mazda e Re CX-30 përcjell elegancë - nga linjat e trupit deri tek zejtaria e përdorur në interior dhe teknologjia inovative nën të. Të gjitha kombinohen për të plotësuar dhe forcuar stilin e jetës tuaj dhe e kthejnë çdo udhëtim një aventurë të vërtetë.

All-wheel drive me GVC

All-wheel drive me GVC

Sistemi i rrotave All-Wheel Drive së bashku me G-Vectoring Control (GVC) për të siguruar tërheqje më të mirë në të gjitha kohërat, në të gjitha sipërfaqet e rrugës, duke dhënë një drejtim më të butë dhe një makinë më të sigurt dhe një ekonomi më të mirë të karburantit

Pastrimi i tokës

Pastrimi i tokës

Dizajni dhe dimensionet e Mazda CX-30 i japin asaj një ndjesi të fortë, sportive dhe të shkojnë kudo, të përmirësuara nga largësia e lartë nga toka (6.9 inç / 175 mm) e një SUV.

Fenerët LED

Fenerët LED

Dritat Adaptive LED të Mazda (ALH) përshtaten sipas kushteve të drejtimit, siç janë shpejtësia dhe trafiku , për të siguruar dritën optimale në çdo kohë, duke ju mbrojtur ju dhe përdoruesit e tjerë të rrugës.

MRCC me funksionin Stop and Go

MRCC me funksionin Stop and Go

Mazda Radar Cruise Control (MRCC) gjykon shpejtësinë dhe distancën relative të makinës përpara dhe automatikisht i rregullon këto për të ruajtur një distancë të sigurt pasuese, për një makinë më të sigurt

All-wheel drive me GVC

All-wheel drive me GVC

Sistemi i rrotave All-Wheel Drive së bashku me G-Vectoring Control (GVC) për të siguruar tërheqje më të mirë në të gjitha kohërat, në të gjitha sipërfaqet e rrugës, duke dhënë një drejtim më të butë dhe një makinë më të sigurt dhe një ekonomi më të mirë të karburantit

Pastrimi i tokës

Pastrimi i tokës

Dizajni dhe dimensionet e Mazda CX-30 i japin asaj një ndjesi të fortë, sportive dhe të shkojnë kudo, të përmirësuara nga largësia e lartë nga toka (6.9 inç / 175 mm) e një SUV.

Fenerët LED

Fenerët LED

Dritat Adaptive LED të Mazda (ALH) përshtaten sipas kushteve të drejtimit, siç janë shpejtësia dhe trafiku , për të siguruar dritën optimale në çdo kohë, duke ju mbrojtur ju dhe përdoruesit e tjerë të rrugës.

MRCC me funksionin Stop and Go

MRCC me funksionin Stop and Go

Mazda Radar Cruise Control (MRCC) gjykon shpejtësinë dhe distancën relative të makinës përpara dhe automatikisht i rregullon këto për të ruajtur një distancë të sigurt pasuese, për një makinë më të sigurt

Zgjidhni Mazda-n tuaj CX-30 me një nga motorët e mëposhtëm

skyactiv-x

Zbuloni se si teknologjia jonë unike e motorit ofron performancë pa kompromis.

skyactiv-g

Cilësi e provuar dhe performancë e provuar - zbuloni gjeneratën e fundit të motorëve të benzinës Skyactiv-G.

skyactiv-d

Një maksimum i arritjes dhe efikasitetit - mësoni rreth motorëve me naftë Skyactiv-D.

E lidhur plotësisht

Qëndro në lidhje me vetëm një prekje

Mazda Connect ju lejon të përdorni lehtësisht të gjitha aplikacionet tuaja në një telefon Android ose iPhone, pa e humbur përqëndrimin nga rruga. Gjithashtu përmban Android Auto / Apple Carplay, USB Video dhe Playback, për t'ju sjellë ju dhe pasagjerëve tuaj argëtimin tuaj të preferuar në makinë dhe në çdo rrugë.

Bukuria që ofron hapësira

Ky është koncepti që qëndron pas projektimit të dritës dhe hapësirës së brendshme të interiorit. Në Japoni e quajmë "Yohaku". Ju sjellim një hapësirë komforti për pesë persona, me më shumë liri për të lëvizur dhe lidhur me njëri-tjetrin, së bashku me një pamje të jashtme fantastike Kjo ide e njëjtë ndiqet edhe për bagazhin, falë hapësirës bujare që ofron.

Interiori

Më shumë hapësirë për të gjithë

Bordi elegant dhe me më shumë hapësirë i CX-30, krijon një atmosferë positive. Hapësira midis vendeve të shoferit dhe pasagjerit, me një qetësus krahu të gjerë të dhe të rehatshëm, sediljeve të përparme dhe të pasme, i jep më shumë hapësirë lëvizjes dhe komfortit. Ajo gjithashtu lejon më shumë komunikim midis të gjithëve në makinë, me linja të përmirësuara të oamjes. Hapësira bujare dhe hapjet e dyerve gjithashtu e bëjnë më të lehtë hyrjen brenda.

Kabina

Gjithçka është shumë e lehtë për t'u arritur

Falë hapësirës më të gjerë, kabina e drejtuesit ofron më shumë komoditet. Gjithçka pozicionohet në mënyrë të përkryer përreth jush për kontroll dhe veprim të thjeshtë, për të minimizuar shpërqendrimin dhe për të maksimizuar kënaqësinë gjatë drejtimit.

Hapësira e ngarkesave

Më shumë hapësirë për bagazhin tuaj

Me 430 litra hapësirë ngarkesash, më e ulët dhe me hapje më të gjerë, ju mund të vendosni gjithçka që ju nevojitet , për kudo që të shkoni dhe kushdo që do të vijë me ju..

Panoramë shumë e qartë

Drejtim i lehtë dhe i sigurt

Me një pozicionim më të lartë të sediljes së drejtuesit dhe një dizajn estetik, All-New CX-30 ka një panoramë të shkëlqyeshme dhe të gjithanëshme. Kjo ndihmon për të zvogëluar pikat që nuk mund të shihni, duke ju mbajtur më të sigurt ju dhe pasagjerët e tjerë përgjatë rrugës.

Interiori

Më shumë hapësirë për të gjithë

Bordi elegant dhe me më shumë hapësirë i CX-30, krijon një atmosferë positive. Hapësira midis vendeve të shoferit dhe pasagjerit, me një qetësus krahu të gjerë të dhe të rehatshëm, sediljeve të përparme dhe të pasme, i jep më shumë hapësirë lëvizjes dhe komfortit. Ajo gjithashtu lejon më shumë komunikim midis të gjithëve në makinë, me linja të përmirësuara të oamjes. Hapësira bujare dhe hapjet e dyerve gjithashtu e bëjnë më të lehtë hyrjen brenda.

Kabina

Gjithçka është shumë e lehtë për t'u arritur

Falë hapësirës më të gjerë, kabina e drejtuesit ofron më shumë komoditet. Gjithçka pozicionohet në mënyrë të përkryer përreth jush për kontroll dhe veprim të thjeshtë, për të minimizuar shpërqendrimin dhe për të maksimizuar kënaqësinë gjatë drejtimit.

Hapësira e ngarkesave

Më shumë hapësirë për bagazhin tuaj

Me 430 litra hapësirë ngarkesash, më e ulët dhe me hapje më të gjerë, ju mund të vendosni gjithçka që ju nevojitet , për kudo që të shkoni dhe kushdo që do të vijë me ju..

Panoramë shumë e qartë

Drejtim i lehtë dhe i sigurt

Me një pozicionim më të lartë të sediljes së drejtuesit dhe një dizajn estetik, All-New CX-30 ka një panoramë të shkëlqyeshme dhe të gjithanëshme. Kjo ndihmon për të zvogëluar pikat që nuk mund të shihni, duke ju mbajtur më të sigurt ju dhe pasagjerët e tjerë përgjatë rrugës.

Zgjedhja e kategorive

Mësoni më shumë rreth klasifikimeve të ndryshme të Mazda CX ‑ 30 dhe ajo çfarë mund t'ju ofrojnë.

Zgjidhni kategorinë tuaj

New Mazda CX-30

Zbuloni lirinë për të shkuar kudo

Pavarësisht nëse jeni duke kaluar xhunglën urbane ose rrugët e gjata, Mazda CX-30 lidh më të mirën e të dy botëve. Me bukurinë e një Coupe dhe rezistencën e guximshme të një SUV, ofron një performancë dinamike, një udhëtim ngazëllyes dhe rehati dhe siguri superiore.

Mazda e re cx-30

Zbuloni lirinë për të udhëtuar kudo

Vendosu pas timonit

Përjetoni kënaqësinë e drejtimit me Mazda-n e re CX-30.

test drive

1Makinat e treguara mund të mos jenë të njëjta me modelet e destinuara për tregun shqiptar. Ngjyrat dhe veçoritë e caktuara të brendshme dhe të jashtme të paraqitura mund të ndryshojnë nga modeli aktual dhe makinat mund të pajisen me shtesa opsionale.

Të gjitha çmimet e paraqitura janë çmime të rekomanduara jo detyruese nga Mazda Motor, përfshirë TVSH-në (20%) dhe Taksa speciale. Për shkak të kompleksitetit të llogaritjes së taksave, mund të ndodhin mospërputhje të caktuara, kështu që pyesni dealer-in tuaj Mazda për çmimin e saktë të një modeli të veçantë.