SUBCOMPACT CONCEPT CAR

hazumi

I vogël por I fortë

Do të thotë 'i lidhur' ose 'të rritet' në japonisht, Hazumi përdor potencialin e KODO Design për të karakterizuar personalitetin e një kafshe të vogël, por të fuqishme, duke shpërthyer me energji. Inxhinierët tanë krijuan një trup kompakt me një personalitet të gjallë, pa humbur sensin e ndikimit.

Një subcompact me një qëndrim

Hazumi karakteristik u shfaq premierë në Motor Show 2014 në Gjenevë dhe demonstroi me ekspertizë se i vogli mund të jetë i madh atje ku ka rëndësi. Inxhinierët tanë nuk pranuan të bënin kompromis dhe zhvilluan një nënkompakt të mbushur me SKYACTIV Teknologji të zgjuar, një motor 1.5 litërsh të pastër dhe të fuqishëm, sistemin infotainment MZD Connect dhe sistemet e përparimit të shmangies së përplasjeve dhe tipare të tjera të sigurisë.

Gjuha e dizajnit të Hazumi

Nënkompakti ynë i parë me gjuhën KODO Design u krijua për t'u dukur sikur po shpërthen me energji. Përmban rrota aliazh mbresëlënëse 18 ”, tuba shkarkimi binjakë në qendër, ekran futuristik, ekran këndor, ekran i përparuar me kokë dhe katër vende  sportive. Pamja dhe personaliteti energjik i Hazumi i japin asaj prani të vërtetë në rrugë, perfekte për qytetin.

mazda2

Supermini sportiv që është i madh për argëtim

Përjetoni Jinba Ittai si kurrë më parë. Mazda2 ndërthur dizajnin ekspresiv, kënaqësinë në drejtim dhe kontrollin e sigurisë pas timonit me G-Vectoring Control.

EKSPLORONI
Dizajni i gjeneratës tjetër

Sjell në jetë idetë e së ardhmes

skyactiv-x

E ardhmja e motorëve