drejtojmë së bashku

mazda6

elegancë dhe fuqi në një

Brilante për të drejtuar, e jashtëzakonshme në paraqitje, Mazda6 Sedan bën një paraqitje elegante në qytet, në biznes dhe në rrugë të gjatë. E ndërtuar brenda me mjeshtëri të shkëlqyeshme, teknologji të gjeneratës tjetër dhe Kodo - Soul of Motion Design shumë e rafinuar, Mazda6 Sedan ripërcakton kuptimin e cilësisë dhe rafinimit. Uluni dhe relaksohuni në pjesën e brendshme të automjetit, i punuar me përpikëri, me lëkurë, dru dhe kamoshi, si dhe ulëset e përparme të ventiluara para për komfort të plotë.

HYRJE SVP 100 VJETORI MAZDA6 SDN

Ne festojmë njëqind vjetorin tonë me një larmi modelesh të edicionit special që marrin frymëzim nga modeli jonë i parë. Edicioni special i 100-vjetorit të Mazda6 është një festim i Mazda3 aktual dhe Mazda R360 nga i cili mori frymëzim. 

SNOWFLAKE WHITE PEARLESCENT

Ngjyra e shkëlqyeshme e trupit Snowflake White Pearlescent nxjerr në pah të gjitha detajet unike që do të prisnit nga një model special si logoja e 100 vjetorit të vendosur në kapakët e qendrës.

Ndërveprim midis të Kuqes dhe të Bardhës

Bashkëveprimi fantastik I ngjyrave në brendësi të edicionit special të 100 vjetorit të Mazda6 Sedan. Sediljet e dyshemesë me ngjyrë Burgundy, të gdhendura me logon e 100 vjetorit plotësohen me aplikime të bukura prej lëkure të bardhë në tastierë, pult dhe dyer.

Sedilje Burgundy

Sediljet prej lëkure të kuqe Burgundy që janë edhe komode, edhe mahnitëse vizualisht, do ta bëjnë çdo udhëtim një festë. Si një nderim për njëqindvjetorin tonë, mbështetëset e përparme janë të stampuara me logon e 100 vjetorit.

çdo udhëtim ndihet special

Me modelin e saj dinamik të ri të pasme dhe profilin e ulët, shprehja e makinës është një elegancë e pastër, e shprehur qartë në ngjyrën tonë të fundit Soul Red Crystal. Drejtimi nuk ka qenë kurrë më i qetë ose i kënaqshëm me sistemet tona të fundit të sigurisë i-Activsense, duke ju futur në kontroll të plotë. Teknologjia më e fundit Skyactiv siguron performancë të jashtëzakonshme dhe efikasitet të karburantit pa kompromis dhe intensifikon lidhjen Jinba Ittai që ndjeheni me makinën.

Dizajni i brendshëm

Çdo element i sallonit ekzekutiv Mazda6 është projektuar dhe hartuar për t'i ofruar drejtuesit dhe pasagjerëve nivelin më të lartë të rehatisë së mundshme. Materialet e brendshme si zbukurimi i kromit të satenit dhe druri japonez Sen * e rrisin këtë ndjenjë luksoze.

* i disponueshëm vetëm në modelet GT Sport Nav + 

ski

i dua mëngjeset e hershme

07:00. Imagjinoni një mëngjes herët duke ngjitur malin dhe kur të arrini në majë, ndjeheni të frymëzuar? Kështu do të ndiheni në Mazda6 2019, i përshtatur me Mazda's-ACTIV-Wheel-Drive. Kjo e bën vozitjen një kënaqësi, pavarësisht nga moti ose kushtet e rrugës.

cikli

kthesat e përdredhura janë një emocion

03:00. Kontrolli G-Vectoring + rregullon me mençuri makinën ndërsa drejtoni, kështu që duhet të bëni më pak korrigjime. Drejtimi është më i butë, më i saktë dhe më i përgjegjshëm, madje edhe në rrugët me kthesa. Kjo ju kursen përpjekje dhe energji. Po për një udhëtim me biçikletë në pyll?

noto

udhëtimet e gjata ndjehen të shkurtëra

07:00. Drejtimi është kënaqësi, edhe pas një dite të gjatë. Sepse Mazda6 i ri i përgjigjet saktësisht komandave tuaja, përjetoni atë ndjenjë të shkëlqyeshme për ju dhe makinën si atë që ne e quajmë Jinba Ittai. Koha për të notuar?

shtëpi

mbërrij me një buzëqeshje

10:00. Jo vetëm JU që mbërrini në shtëpi duke u ndjerë i qetë dhe i lumtur por edhe pasagjerët tuaj. Kjo falë udhëtimit të rehatshëm në Mazda6 2019.

ski

i dua mëngjeset e hershme

07:00. Imagjinoni një mëngjes herët duke ngjitur malin dhe kur të arrini në majë, ndjeheni të frymëzuar? Kështu do të ndiheni në Mazda6 2019, i përshtatur me Mazda's-ACTIV-Wheel-Drive. Kjo e bën vozitjen një kënaqësi, pavarësisht nga moti ose kushtet e rrugës.

cikli

kthesat e përdredhura janë një emocion

03:00. Kontrolli G-Vectoring + rregullon me mençuri makinën ndërsa drejtoni, kështu që duhet të bëni më pak korrigjime. Drejtimi është më i butë, më i saktë dhe më i përgjegjshëm, madje edhe në rrugët me kthesa. Kjo ju kursen përpjekje dhe energji. Po për një udhëtim me biçikletë në pyll?

noto

udhëtimet e gjata ndjehen të shkurtëra

07:00. Drejtimi është kënaqësi, edhe pas një dite të gjatë. Sepse Mazda6 i ri i përgjigjet saktësisht komandave tuaja, përjetoni atë ndjenjë të shkëlqyeshme për ju dhe makinën si atë që ne e quajmë Jinba Ittai. Koha për të notuar?

shtëpi

mbërrij me një buzëqeshje

10:00. Jo vetëm JU që mbërrini në shtëpi duke u ndjerë i qetë dhe i lumtur por edhe pasagjerët tuaj. Kjo falë udhëtimit të rehatshëm në Mazda6 2019.

performancë dhe efikasitet pa kompromis

Ne kemi evoluar gjerësisht dinamikën e drejtimit dhe performancën e Mazda6 Sedan për ta bërë përvojën e drejtimit edhe më të këndshme për ju dhe pasagjerët tuaj. Motorët tanë të fundit të Skyactiv shfaqin teknologji që bën lëvizjen nga vendi të butë dhe të shpejtë, pa vonesa ose hezitim, duke ju dhënë kontroll të saktë. G-force e shkëlqyeshme e kombinuar me pajisje shtesë për të zvogëluar zhurmën, dridhjen dhe ashpërsinë, bëjnë që drejtimi të ndjehet më i sigurt dhe më i këndshme se kurrë më parë.

kodo - soul of motion design

dinamike

Silueta e Mazda6 Sedan është e mrekullueshme, me kthesat e saj shprehëse, me pjesën e pasme të ridizenjuar dhe profili të ulët, duke e bërë atë pa dallim të veçantë. Dizajni ynë unik Kodo - Soul of Motion krijon një imazh të lëvizjes së fuqishme, dinamike.

qartësi

përmirësim në ngjyra

Ekrani Aktiv i Drejtimit (ADD) është shumëngjyrësh, duke shfaqur informacione që janë të ndritshme dhe të lehta për t’u lexuar.

siguri

mos humb kurrë një shenjë trafiku

Sistemi ynë i njohjes së Shenjave të Trafikut ju alarmon për paralajmërime të rëndësishme dhe shenja rrugore, duke ju lënë të përqendroheni në rrugën përpara.

këmbësorët

tregohu më i zgjuar dhe më i shpejtë, për një udhëtim të sigurt

Situatat mund të ndryshojnë në një fraksion sekonde. Sistemi ynë Smart City Brake Support nuk njeh vetëm automjetet, por zbulon këmbësorët dhe lexon shenjat e trafikut. Nëse i afroheni shumë këmbësorëve ose automjeteve dhe ekziston rreziku i aksidentit, frenat njoftohen për t'ju ndihmuar të frenoni më shpejt. Në rast urgjence, frenat do të aplikohen automatikisht nëse është e nevojshme.

besim

drejtimi bëhet më emocionues

Kur jeni më të informuar për atë që po ndodh rreth jush, ndjeheni më të sigurt dhe më pak të stresuar. Ju mund të reagoni më shpejt në situata.

qartësi

përmirësim në ngjyra

Ekrani Aktiv i Drejtimit (ADD) është shumëngjyrësh, duke shfaqur informacione që janë të ndritshme dhe të lehta për t’u lexuar.

siguri

mos humb kurrë një shenjë trafiku

Sistemi ynë i njohjes së Shenjave të Trafikut ju alarmon për paralajmërime të rëndësishme dhe shenja rrugore, duke ju lënë të përqendroheni në rrugën përpara.

këmbësorët

tregohu më i zgjuar dhe më i shpejtë, për një udhëtim të sigurt

Situatat mund të ndryshojnë në një fraksion sekonde. Sistemi ynë Smart City Brake Support nuk njeh vetëm automjetet, por zbulon këmbësorët dhe lexon shenjat e trafikut. Nëse i afroheni shumë këmbësorëve ose automjeteve dhe ekziston rreziku i aksidentit, frenat njoftohen për t'ju ndihmuar të frenoni më shpejt. Në rast urgjence, frenat do të aplikohen automatikisht nëse është e nevojshme.

besim

drejtimi bëhet më emocionues

Kur jeni më të informuar për atë që po ndodh rreth jush, ndjeheni më të sigurt dhe më pak të stresuar. Ju mund të reagoni më shpejt në situata.

vizioni i inxhinierëve

Ne e projektuam Mazda6 si një makinë të shoferit. Pamja e jashtme është dizenjuar në mënyrë dinamike që të duket sikur lëviz automjeti, edhe kur është i ndaluar. Është një temë që vazhduam brenda. Sapo të uleni, ju përjetoni lëvizje dhe emocione. Është një hapësirë ku shoferi mund të përqëndrohet në argëtimin e vërtetë të makinës.

lidhja

lidhur më mirë me botën tuaj

Shijoni komunikime dhe argëtime të thjeshta me MZD  që lidh Android Auto dhe Apple Car Play. Përdorni komandën intuitive të ekranit të prekjes 8 ”ose komanduesin multimedia për të akorduar lehtësisht në radio ose stacionet e internetit DAB, për të qëndruar në kontakt përmes mediave sociale dhe për të hyrë në mesazhe me tekst.

Kabina ju lidh pa mundim me botën tuaj përmes sistemit tonë të avancuar infotainment MZD Connect, tani paraqet një ekran më të madh me ekran me prekje 8 ”. Përjetoni një tingull sublim përmes sistemit të tingullit me rrethues 11-bokse Bose® Centerpoint® *. * në dispozicion në notat e zgjedhura

lidhja

lidhje e përmirësuar me botën tuaj

"Shijoni komunikime dhe argëtime të thjeshta me MZD që lidh Android Auto dhe Apple Car Play. Përdorni komandën intuitive të ekranit të prekjes 8 ”ose komanduesin multimedia për të akorduar lehtësisht në radio ose stacionet e internetit DAB, për të qëndruar në kontakt përmes mediave sociale dhe për të hyrë në mesazhe me tekst. "

Dizajni

Hapësirë dhe interior luksoz

Dizajni KODO shprehet në ambientet e brendshme të krijuara bukur nga njeriu me materiale premium dhe komoditet luksoz. Kabina e gjerë rrit kënaqësinë tuaj në drejtim, me sedilje lëkure me nxehtësi, sistem stereo me 11 altoparlantë Bose®, sistem infotainment MZD Connect me Apple CarPlay dhe Android Auto që do të thotë se mund të mbani sytë në rrugë ndërsa qëndroni të lidhur.

siguri

Siguria aktive përputhet me performancën e makinës

Sistemi ynë Smart City Brake Support përdor sensorë për të monitoruar vazhdimisht shpejtësinë midis jush dhe pengesat përpara dhe distancën mbyllëse. Nëse afroheni shumë dhe ekziston rreziku iaksidentit, frenat janë të gatshme për t'ju ndihmuar të ndaloni më shpejt. Në rast urgjence, frenat do të aplikohen automatikisht nëse është e nevojshme.

teknologji

vizion më i mirë gjatë natës

Nuk ka nevojë të zbehni fenerët kur afrohet një makinë tjetër. Fenerët adaptues LED e bëjnë këtë automatikisht, por prapëseprapë ju jep shikueshmëri të shkëlqyeshme. Sa më shumë shpejtësi, aq më shumë drita rrezatohen lart për të ndriçuar shenjat rrugore dhe t'ju ndihmojnë të zbuloni rreziqet e mundshme më herët.

lidhja

lidhje e përmirësuar me botën tuaj

"Shijoni komunikime dhe argëtime të thjeshta me MZD që lidh Android Auto dhe Apple Car Play. Përdorni komandën intuitive të ekranit të prekjes 8 ”ose komanduesin multimedia për të akorduar lehtësisht në radio ose stacionet e internetit DAB, për të qëndruar në kontakt përmes mediave sociale dhe për të hyrë në mesazhe me tekst. "

Dizajni

Hapësirë dhe interior luksoz

Dizajni KODO shprehet në ambientet e brendshme të krijuara bukur nga njeriu me materiale premium dhe komoditet luksoz. Kabina e gjerë rrit kënaqësinë tuaj në drejtim, me sedilje lëkure me nxehtësi, sistem stereo me 11 altoparlantë Bose®, sistem infotainment MZD Connect me Apple CarPlay dhe Android Auto që do të thotë se mund të mbani sytë në rrugë ndërsa qëndroni të lidhur.

siguri

Siguria aktive përputhet me performancën e makinës

Sistemi ynë Smart City Brake Support përdor sensorë për të monitoruar vazhdimisht shpejtësinë midis jush dhe pengesat përpara dhe distancën mbyllëse. Nëse afroheni shumë dhe ekziston rreziku iaksidentit, frenat janë të gatshme për t'ju ndihmuar të ndaloni më shpejt. Në rast urgjence, frenat do të aplikohen automatikisht nëse është e nevojshme.

teknologji

vizion më i mirë gjatë natës

Nuk ka nevojë të zbehni fenerët kur afrohet një makinë tjetër. Fenerët adaptues LED e bëjnë këtë automatikisht, por prapëseprapë ju jep shikueshmëri të shkëlqyeshme. Sa më shumë shpejtësi, aq më shumë drita rrezatohen lart për të ndriçuar shenjat rrugore dhe t'ju ndihmojnë të zbuloni rreziqet e mundshme më herët.

vlerësimet

Me Mazda6, ne kemi arritur të përsosim përvojën tuaj të makinës në dizajn, teknologji dhe trajtim. Të paktën, kjo është ajo që na tregojnë çmimet tona. Por ne nuk jemi të kënaqur që thjesht të ndalemi këtu. Ne duam të vazhdojmë të zhvillohemi, sepse në fund të ditës, e vetmja gjë që na intereson është nëse je i lumtur.

makina e ëndrrave

Ktu ëndrra juaj Mazda6 merr formë. Vëzhgoni makinat tona derisa të personalizoni një që është me të vërtetë i juaji, brenda dhe jashtë

personalizo tënden
marrëveshjet e paraqitura per mazda6 sedan

Shiko ofertat dhe eksploro opsionet financiare

vendosuni pas timonit

Testoni një makinë Mazda6 Sedan dhe shihni pse është makina e shoferit që familjet e duan

1Makinat e treguara mund të mos jenë të njëjta me modelet e destinuara për tregun shqiptar. Ngjyrat dhe veçoritë e caktuara të brendshme dhe të jashtme të paraqitura mund të ndryshojnë nga modeli aktual dhe makinat mund të pajisen me shtesa opsionale.

Të gjitha çmimet e paraqitura janë çmime të rekomanduara jo detyruese nga Mazda Motor, përfshirë TVSH-në (20%) dhe Taksa speciale. Për shkak të kompleksitetit të llogaritjes së taksave, mund të ndodhin mospërputhje të caktuara, kështu që pyesni dealer-in tuaj Mazda për çmimin e saktë të një modeli të veçantë.