EMOCION NË KATËR RROTA

MAZDA MX-5 RF

GATI PËR EMOCION?

Roadster-i legjendar i Mazda-s është rikthyer me kthesat e përmirësuara dhe performancën emocionuese të drejtimit. Mazda MX-5 RF 2022 vazhdon traditën e elegancës sportive dhe dizajnit me në qendër shoferin, duke ju bërë thirrje të përjetoni "Jinba Ittai": uniteti i makinës dhe shoferit. Sepse pasi ta bëni këtë, nuk do të ndaloni kurrë së etja për më shumë.

REQUEST A QUOTE
JINBA ITTAI – NJË LIDHJE DINAMIKE

Në Mazda, Jinba Ittai do të thotë njësimi i shoferit dhe makinës, i cili vjen nga dizajni i përqendruar te shoferi dhe trajtimi i përgjegjshëm që e bën makinën tuaj të ndjehet si një zgjatim i trupit tuaj.

PËRJETONI KODO: SOUL OF MOTION DESIGN

Qasja jonë e dizajnit Kodo: Soul of Motion kap frymën e lëvizjes dhe ju josh të hipni pas timonit me përmasa të bukura, linja rrjedhëse dhe konture dramatike.

EKSPLORO NGJYRAT E REJA

Dëshironi të shihni se cila ngjyrë i përshtatet më mirë personalitetit tuaj? Provoni kuarcin e ri Platinum, Metalik të Kuq të Soul, ose Metalik Polymetal Grey. Lajmi i mirë? Nuk mund të gaboni. Me një trup të tillë, të lë pa frymë në çdo ngjyrë.

RROTA 17"

Rrotat me stil nxjerrin në pah frymën energjike dhe përmasat e balancuara të përkryera.

HARD TOP

13 sekonda për argëtim: sipërfaqja e fortë plotësisht automatike me hapje të shpejtë ofron izolim termik dhe zëri shtesë për kënaqësi gjatë gjithë vitit.

KRIJO MAZDA TUAJ UNIKE

Pjesa e brendshme e Mazda MX-5 RF 2022 është projektuar për komoditet dhe komandim optimal në çdo kohë. Zgjidhni nga disa opsione për t'i bërë të gjitha tuajat, si p.sh. tastiera qendrore e duhur për t'iu përshtatur nevojave tuaja, ose sediljet sportive Recaro me performancë të lartë me altoparlantë të integruar në mbështetësen e kokës.

KAPACITETI I BAGAZHEVE

127 litra hapësirë ​​në bagazh e bëjnë Roadsterin sportiv më praktik.

WIRELESS APPLE CARPLAY + BOSE SOUND

Me Wireless Apple CarPlay, përdoruesit e iPhone mund të lidhen me argëtimin dhe hartat e tyre të preferuara pa kabllo, si dhe të shijojnë cilësi të shkëlqyera audio me sistemin e zërit BOSE®. Përdorues Android? Mos u shqetësoni: mund të lidheni përsëri me Android Auto dhe të karikoni telefonin tuaj në të njëjtën kohë duke përdorur një kabllo.

I-ACTIVSENSE® SAFETY TECH

EKSPERIENCA NË DREJTIM

i-Activsense është paketa e inovacioneve të sofistikuara të sigurisë nga Mazda që mund t'ju paralajmërojnë për rreziqet dhe t'ju ndihmojnë të shmangni përplasjet - ose të zvogëlojnë ndikimin e tyre. Sepse ndryshimi midis një nxitjeje të mirë dhe një nxitjeje është besimi.

E DASHUR NGA FANSAT DHE EKSPERTËT

Mazda MX-5 RF 2022 ka fituar çmime të panumërta gjatë mbretërimit të saj 31-vjeçar mbi kategorinë roadster - dhe vazhdon ta bëjë këtë. Në vitin 2022 dhe më tej, Mazda MX-5 vazhdon të bëhet gjithnjë e më e mirë, duke emocionuar drejtuesit në mbarë botën me fokusin e saj te "pesha më e lehtë, më shumë fuqi", e kombinuar me Kodo Design dhe rehati befasuese.

QËNDRONI NË KONTAKT ME MAZDA MX-5 RF

Zbuloni më shumë rreth Mazda MX-5 RF. Përjetoni vetë makinën me një provë ose eksploroni broshurat tona.