THE 2023 MAZDA2

ZGJIDHNI KLASIN TUAJ

Prime-Line

Mazda2 Prime-Line ju mbulon me teknologji të avancuara sigurie, si G-Vectoring Control Plus Driving Dynamics Control ose Hill Launch Assist, për t'ju mbajtur të sigurt dhe nën kontroll në çdo rrugë. Veçoritë shtesë, si ekrani me ngjyra 8'', fenerët LED ose kyçja qendrore me telekomandë për kyçjen dhe zhbllokimin e Mazda2 tuaj, ofrojnë komoditet shtesë.

ONLINE

8INÇ COLOUR DISPLAY

Mazda2 vjen me një ekran me shumë multi-funksional 8inç me një kompjuter turne që përmban Android Auto™ dhe Apple CarPlay® për qasje të lehtë në muzikën dhe aplikacionet tuaja të preferuara. Dhe do të shijoni tingull të shkëlqyer në 6 altoparlantë dhe lidhje të lehtë falë lidhjes AUX dhe 2 portave USB.

 


 
 
 

DRITA LED

NDRIÇIM I SHKËLQYER

Me kënd të fortë, ato krijojnë një pamje të mrekullueshme dhe ofrojnë dritë të shkëlqyer edhe në rrugët më të errëta. E pajisur me larësin e fenerëve, ju mund të drejtoni me siguri pavarësisht nga kushtet e motit.

Centre-Line

Centre-Line siguron komoditetin tuaj gjatë drejtimit në xhunglën urbane falë ajrit të kondicionuar, sistemit të argëtimit pa duar me Apple CarPlay® me valë dhe Android Auto™.

RELAKSOHUNI DHE SHIJONI DREJTIMIN E AUTOMJETIT

INTERIOR TËRHEQËS

Brenda interiorit tërheqëse të Mazda2 2023, gjithçka është pozicionuar në mënyrë intuitive për përpjekje minimale, në mënyrë që të mund të relaksoheni dhe të shijoni automjetin.

APPLE CARPLAY® DHE ANDROID AUTO™

QËNDRO ONLINE

Çdo klasë nga Centre-Line e lart vjen e pajisur me lidhjen më të fundit të info-argëtimit falë Apple CarPlay® me valë dhe Android Auto™ me tela, në mënyrë që të mund të navigoni dhe përdorni aplikacionet tuaja të preferuara të smartfonëve drejtpërdrejt në ekranin me prekje.

Exclusive-Line

Relaksohuni në kabinën elegante me xhamat e pasmë dhe anësorë të lyer, ndërsa shijoni aplikacionet tuaja të preferuara për smartphone me Apple CarPlay® me valë dhe Android Auto™ me tela në ekranin me prekje 20,3 cm. Përveç Paralajmërimit të Largimit nga Korsia, Linja Ekskluzive përmban teknologji të përmirësuara sigurie, të tilla si Mbështetja e avancuar e frenave inteligjente e qytetit dhe sensorët e parkimit të pasmë.

NUK DO TË KENI MË NEVOJË PËR ÇELËS

AKSES SMART KEYLESS ENTRY

Ju duhet të prekni vetëm dorezën e derës për të zhbllokuar automjetin tuaj dhe ajo mbyllet automatikisht kur largoheni.

PËR ME SHUMË SIGURI

KAMERA ME PAMJE PAS

Kur levizni mbrapa, kamera e pamjes së pasme sigurohet që të shihni qartë çdo pengesë pas jush.

HOMURA

Edicioni Homura i Mazda2 2023 ofron të gjitha tiparet e Centre-Line në një paketë ekstra sportive. Me një skemë ngjyrash kuq e zi për të krijuar një pamje dinamike, ky edicion special me siguri do të krijojë një përshtypje të fortë kudo që të shkoni, ndërkohë që do t'ju mbajë të sigurt me pajisje shtesë si Mbështetja e avancuar e frenimit inteligjent të qytetit dhe sensorët e parkimit të pasmë.

DISQE ALLOY 16

DETAJE QË PËRCJELLIN EMOCION

Disqe të reja sportive 16 Alloy ngjyrë të zezë.

INTERIOR NE NGJYRE TE ZEZE ME QEPJE TE KUQE

INTERIOR BEFASUES

Interiori në ngjyrë të zezë rezaton elegancën e rafinuar, teksa e kuqja përcjell energji.

Homura AKA

Mazda2 Homura Aka 2023 me të gjitha tiparet e linjës ekskluzive dhe një pamje ekstra sportive falë skemës së ngjyrave të zeza dhe të kuqe dhe një çati ekskluzive të lyer me ngjyrë të zezë. Një sërë veçorish të nivelit të lartë përmirësojnë çdo makinë, si kamera kthimi dhe sediljet sportive me një kombinim kamoshi dhe lëkure Granluxe.

ÇATI E ZEZË

PËR NJË EKSTERIOR HARMONIK

Çatia e zezë e lyer në linjën Homura Aka përputhet bukur me pjesën e jashtme duke krijuar një kontrast tërheqës dhe një pamje të bukur harmonike.

DISQE 16" BLACKMETALLIC

DETAJE QË PËRCJELLIN EMOCION

Disqet e reja sportive 16" BlackMetallic me detaje të përpunuara ofrojnë një nivel po aq të lartë të sofistikimit dhe fuqisë suaj.

MËSONI MË SHUMË PËR MAZDA 2

Zbuloni më shumë rreth Mazda2 2023, nëpermjet një prove ose broshurave tona informuese.