Një SUV i përmasave perfekte

MAZDA CX-5 2021

Komfort dhe siguri për të gjithë familjen tuaj

Mazda CX-5 e vitit 2021 kombinon teknologjinë më të fundit të sigurisë dhe performancës rrugore me një dizajn interiori që ofron shumë hapësirë dhe sistemin infotainment. Modeli më i fundit ofron një përvojë më të sigurt në drejtim duke ju ofruar një udhëtim të sigurt dhe komod në çdo kohë.

CONFIGURE YOUR MAZDA CX-5

Një makinë për çdo familje dhe për çdo aventurier

1,620

*litres

Hapësirë ngarkese

2.100

*kg

Kapaciteti i tërheqjes

Asistenca në rrugët Off-Road

Me një çift rrotullues të lartë për terrene të vështira, sistemi inteligjent AWD i Mazda parandalon rrëshqitjen duke dërguar çift rrotullues në vendin e duhur, në kohën e duhur.

Komfort për të gjithë

Udhëtimet e gjata familjare në makinë janë një kënaqësi për të gjithë, interiori që ofron më shumë hapësirë dhe teknologjia inovative e sigurisë, do ta kthejnë udhëtimin tuaj në një eksperiencë të paharrueshme.

Vëllimi i ngarkesës

Me deri në 1,620 litra hapësirë ngarkese, ju mund të paketoni furnizimet që ju nevojiten për aventura të mëdha familjare, pavarësisht nëse preferoni qytetin ose jashtë tij

MAZDA CONNECT

Ekrani 10.25 " touchscreen dhe multimedial ju ofron radio, mediat sociale, ose të përdorni mesazhe me tekst falë gjeneratës së 7 -të Mazda Connect.

Kënaqësi dhe aventurë në çdo rrugë

 

 

Rezervoni një Test Drive për të mësuar pse Mazda CX-5 është vlerësuar me çmime të shumta si një nga SUV-ët më të mirë familjarë me përmasa të mesme. Zbuloni sa argëtuese është të drejtoni dhe përjetoni komoditetin që ofron: merre për një xhiro.

 

 

Rezervo një TEST DRIVE

Kapaciteti i tërheqjes

Performanca

Askush nuk duhet të ndihet i kufizuar kur është në kërkim të eksperiencave të reja. Duke pasur kapacitetin maksimal të tërheqjes brenda gamës sonë, Mazda CX-5 është gati për të gjitha planet tuaja të fundjavës dhe pushimeve familjare.

ALL WHEEL DRIVE (AWD)

Performanca

Sistemi i Mazda, i-Activ AWD monitoron vazhdimisht të gjitha kushtet e rrugës dhe mjedisit duke përdorur 27 sensorë. Tani me asistencën në rrugët Off-Road, ju mund të shijoni një përvojë edhe më të sigurt drejtimi në terrene të vështira.

G-VECTORING CONTROL (GVC)

PERFORMANCE

Mirësevini në teknologjinë e gjeneratës së ardhshme të kontrollit të lëvizjes së automjeteve, e njohur gjithashtu si SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS, e projektuar për të ndihmuar në arritjen e një lëvizjeje më të qetë, më të thjeshtë.

Kapaciteti i tërheqjes

Performanca

Askush nuk duhet të ndihet i kufizuar kur është në kërkim të eksperiencave të reja. Duke pasur kapacitetin maksimal të tërheqjes brenda gamës sonë, Mazda CX-5 është gati për të gjitha planet tuaja të fundjavës dhe pushimeve familjare.

ALL WHEEL DRIVE (AWD)

Performanca

Sistemi i Mazda, i-Activ AWD monitoron vazhdimisht të gjitha kushtet e rrugës dhe mjedisit duke përdorur 27 sensorë. Tani me asistencën në rrugët Off-Road, ju mund të shijoni një përvojë edhe më të sigurt drejtimi në terrene të vështira.

G-VECTORING CONTROL (GVC)

PERFORMANCE

Mirësevini në teknologjinë e gjeneratës së ardhshme të kontrollit të lëvizjes së automjeteve, e njohur gjithashtu si SKYACTIV-VEHICLE DYNAMICS, e projektuar për të ndihmuar në arritjen e një lëvizjeje më të qetë, më të thjeshtë.

Çaktivizimi i cilindrit

Kurseni karburant me më pak cilindra

Drejtimi në lëvizje të plotë cilindrike nuk është gjithmonë një gjë e mirë: teknologjia e çaktivizimit të cilindrave të Mazda lejon çaktivizimin e cilindrave të motorit kur ato nuk janë të nevojshme, duke siguruar një udhëtim të qetë.

Dizajn i pakrahasueshëm

Me dizajnin e tij premium Kodo: Soul of Motion, Mazda CX-5 u bë shpejt një nga modelet më të shitura kur debutoi në 2012. Ky SUV familjar është konceptuar për kënaqësi dhe komfort të pastër në drejtim për të gjithë familjen tuaj.

 

POWER LIFT GATE

INTERIOR

Duke vepruar me një lëvizje dhe të qetë, dera e bagazhit mund të përdoret lehtësisht me një buton të përparuar të hyrjes pa çelës Mazda. Sensorët bëjnë të mundur parandalimin e mbylljes pa dashje.

Hapësira e ngarkesës

INTERIOR

Duke siguruar më shumë hapësirë dhe funksionalitet në gamën tonë SUV, Mazda CX-5 ofron hapësirë ngarkese të zgjerueshme, opsion fantastik për çdo udhëtim familjar.

Ekran 10.25 ’’

INTERIOR

Një ekran më i madh dhe më i lehtë për t’u përdorur ofron kontroll absolut përmes komandës HMI.

Bordi i zbukuruar nga ngjyrat LED

INTERIOR

Shijoni një bord tepër komfort me dritat e reja LED në pjesën e përparme, në sediljet e pasme dhe zonën e ngarkesave – zvogëloni dhe konsumin e energjisë gjithashtu.

POWER LIFT GATE

INTERIOR

Duke vepruar me një lëvizje dhe të qetë, dera e bagazhit mund të përdoret lehtësisht me një buton të përparuar të hyrjes pa çelës Mazda. Sensorët bëjnë të mundur parandalimin e mbylljes pa dashje.

Hapësira e ngarkesës

INTERIOR

Duke siguruar më shumë hapësirë dhe funksionalitet në gamën tonë SUV, Mazda CX-5 ofron hapësirë ngarkese të zgjerueshme, opsion fantastik për çdo udhëtim familjar.

Ekran 10.25 ’’

INTERIOR

Një ekran më i madh dhe më i lehtë për t’u përdorur ofron kontroll absolut përmes komandës HMI.

Bordi i zbukuruar nga ngjyrat LED

INTERIOR

Shijoni një bord tepër komfort me dritat e reja LED në pjesën e përparme, në sediljet e pasme dhe zonën e ngarkesave – zvogëloni dhe konsumin e energjisë gjithashtu.

Argëtim, komunikimi dhe shërbimet

Apple Car Play dhe Android Auto ™ ju mbajnë të lidhur me Mazda CX-5 2021. Nga hartat, mediat sociale dhe komunikimi, te muzika dhe podcast - mund të udhëtoni ku të dëshironi, ndërkohë që shijoni radion ose muzikën tuaj të preferuar.

Shërbimet që ju ofrojnë lidhjen

Aplikacioni MyMazda ofron shërbime të përshtatshme si alarmi i sigurisë në distancë, statusi i automjetit, planifikimi i itinerarit dhe shumë më tepër. Aplikacioni gjithashtu siguron një përmbledhje të orarit tuaj të mirëmbajtjes, historisë së shërbimit dhe akses të lehtë për të rezervuar një takim me konçensionarin tuaj.

APPLE CAR PLAY & ANDROID AUTO™

Gama tashmë e shërbimeve Mazda Connected mund të zgjerohet duke përdorur telefonat Android ose Apple. Dëgjoni muzikën tuaj të preferuar, aplikacionet e mesazheve dhe navigimit, ose përdorni kontrollin e zërit - të gjitha këto duke mbajtur duart tuaja në mënyrë të sigurt në timon.

Siguria për familjen tuaj

Gjashtë airbag dhe siguria e shtuar në rast aksidenti, siguron që të dashurit tuaj të kenë mbrojtjen më të mirë të mundshme. Trupi SKYACTIV përfshin përforcime të veçanta që thithin dhe përcjellin forcat e ndikimit për të parandaluar më mirë deformimin e kabinës në rast aksidentimi.

SMART CITY BRAKE SUPPORT (SCBS)

Siguria

Kur drejtoni me shpejtësi të ulët, një sensor monitoron distancën midis jush dhe automjetit përpara, për të zvogëluar rrezikun e përplasjeve duke përgatitur sistemin e frenimit dhe duke frenuar për ju nëse është e nevojshme.

Frenim urgjent automatik për këmbësorët

SAFETY

Frenimi Emergjent Automatik për Këmbësorët (AEB) ndihmon në zvogëlimin e rrezikut të përplasjeve me këmbësorët edhe gjatë natës.

MAZDA RADAR CRUISE CONTROL

SAFETY

Një radar me valë milimetrike shikon shpejtësinë dhe distancën relative ndaj makinës përpara dhe ju ndihmon me frenimin në rast rreziku, duke i bërë udhëtimet e gjata më relaksuese dhe të këndshme për ju.

ACTIVE DRIVING DISPLAY (ADD)

SAFETY

Një ekran me ngjyra të plota dhe me rezolucion të lartë ju jep informacion të rëndësishëm drejtimi si shpejtësia e automjetit, kontrolli i lundrimit ose udhëzimi në korsi pa e hequr vëmendjen nga rruga, kështu që mund të përqendroheni në udhëtimin tuaj.

SMART CITY BRAKE SUPPORT (SCBS)

Siguria

Kur drejtoni me shpejtësi të ulët, një sensor monitoron distancën midis jush dhe automjetit përpara, për të zvogëluar rrezikun e përplasjeve duke përgatitur sistemin e frenimit dhe duke frenuar për ju nëse është e nevojshme.

Frenim urgjent automatik për këmbësorët

SAFETY

Frenimi Emergjent Automatik për Këmbësorët (AEB) ndihmon në zvogëlimin e rrezikut të përplasjeve me këmbësorët edhe gjatë natës.

MAZDA RADAR CRUISE CONTROL

SAFETY

Një radar me valë milimetrike shikon shpejtësinë dhe distancën relative ndaj makinës përpara dhe ju ndihmon me frenimin në rast rreziku, duke i bërë udhëtimet e gjata më relaksuese dhe të këndshme për ju.

ACTIVE DRIVING DISPLAY (ADD)

SAFETY

Një ekran me ngjyra të plota dhe me rezolucion të lartë ju jep informacion të rëndësishëm drejtimi si shpejtësia e automjetit, kontrolli i lundrimit ose udhëzimi në korsi pa e hequr vëmendjen nga rruga, kështu që mund të përqendroheni në udhëtimin tuaj.
Sistemi përshtatës i ndriçimit të përparmë

Për të siguruar një fushëpamje të ndriçuar mirë dhe për të minimalizuar lodhjen e drejtuesit përgjatë natës, Sistemi “Adaptive Front-lighting System (AFS)”  rregullon shpërndarjen e dritës sipas shpejtësisë dhe drejtimit të timonit, kështu që dritat ndriçojnë gjithmonë në drejtimin që dëshironi të shkoni.

Alarmi i sigurisë

Mbani automjetin e dashur të familjes tuaj të sigurt me një sistem kundër vjedhjes të bazuar në sensorë ultrasonikë. Sistemi kompakt aktivizohet automatikisht duke kyçur automjetin tuaj.

Një nga SUV-ët më të mirë familjarë me përmasa mesatare

Me Mazda CX-5, ne kemi arritur të perfeksionojmë eksperiencën në drejtim në termat e dizajnit, teknologjisë dhe drejtimit. Të paktën, kjo është ajo që tregojnë vlerësimet tona. Por ne nuk do të ndalemi këtu. Ne do të vazhdojmë të zhvillojmë, avancojmë dhe përsosim modelet tona në ndjekje të eksperiencës më unike në drejtim.

Qëndroni në lidhje me MAZDA CX-5 2021

Zbuloni më shumë rreth Mazda CX-5 2021. Testoni vetë modelin dhe rezervoni një Test Drive ose eksploroni broshurat tona.

Konfigurimi

Përdorni konfiguruesin tonë për të gjetur modelin tuaj ideal Mazda CX-5.

Konfigurimi
Konfigurimi

Përdor konfiguriesin që të gjeni opsinet perfekte për modelin tuaj MazdaCX 5

Konfigurimi
Porosit një broshurë

Shiko të gjitha detajet në një broshurë të printuar

Shkarko