MAZDA CX-30 2024

KRIJUAR PËR ÇDO STIL JETESE

SUV-I KOMPAKT I FUNDIT: MAZDA CX-30


Kudo që të zgjidhni të ngisni makinën, qytet apo fshat, Mazda CX-30 2024 performon në çdo ambient, duke nxjerrë energji nga jashtë duke siguruar rehati brenda. Përjetoni një krijim mjeshtëror që mishëron unitetin tradicional Jinba Ittai midis shoferit dhe makinës. Intuitive, e këndshme me mbrojtje dhe mbështetje të pakrahasueshme. Mazda CX-30 2024 kthen çdo udhëtim në një aventurë.

VEZULLUESE DHE GODITËSE

E rrënjosur thellë në estetikën japoneze, Mazda CX-30 2024 bashkon dinamizmin e jashtëzakonshëm me elegancën minimaliste. Një SUV kompakt padyshim klas dhe i qëndrueshëm – nga silueta shkëlqyese aerodinamike deri te veshja e zezë e theksuar e pjesës së poshtme.

01 VEZULLUESE DHE GODITËSE

E rrënjosur thellë në estetikën japoneze, Mazda CX-30 2024 bashkon dinamizmin e jashtëzakonshëm me elegancën minimaliste. Një SUV kompakt padyshim klas dhe i qëndrueshëm – nga silueta shkëlqyese aerodinamike deri te veshja e zezë e theksuar e pjesës së poshtme.

VEZULLUESE DHE GODITËSE
E ADAPTUESHME DHE E GJERË

Brendësia e gjerë e Mazda CX-30 2024 mirëpret në mënyrë komode pasagjerët e të gjitha moshave, duke akomoduar edhe karrocat, pajisjet sportive, bagazhet apo çfarëdo që kërkon udhëtimi juaj. Plus, platforma e ulët e bën ngarkimin të lehtë dhe pa mundim.

02 E ADAPTUESHME DHE E GJERË

Brendësia e gjerë e Mazda CX-30 2024 mirëpret në mënyrë komode pasagjerët e të gjitha moshave, duke akomoduar edhe karrocat, pajisjet sportive, bagazhet apo çfarëdo që kërkon udhëtimi juaj. Plus, platforma e ulët e bën ngarkimin të lehtë dhe pa mundim.

E ADAPTUESHME DHE E GJERË
LIDHJE KOMODE

Mazda CX-30 2024 mund të lidhet me warles me Apple CarPlay® dhe Android Auto™*, p.sh. për të shfaqur drejtimet e ngarjes në ekranin ballor, kështu që nuk keni nevojë të hidhni një sy poshtë në tastierën qendrore. Dhe karikimi me valë Qi dhe portat USB-C akomodojnë të gjitha pajisjet tuaja më të fundit.

03 LIDHJE KOMODE

Mazda CX-30 2024 mund të lidhet me warles me Apple CarPlay® dhe Android Auto™*, p.sh. për të shfaqur drejtimet e ngarjes në ekranin ballor, kështu që nuk keni nevojë të hidhni një sy poshtë në tastierën qendrore. Dhe karikimi me valë Qi dhe portat USB-C akomodojnë të gjitha pajisjet tuaja më të fundit.

LIDHJE KOMODE
DREJTIM I FOKUSUAR TE SHOFERI

Arkitektura e avancuar e gjeneratës së ardhshme Skyactiv e Mazda CX-30 2024 u jep të gjithë pasagjerëve ekuilibër më të mirë, ndërkohë që mundëson një përvojë intuitive, komode dhe të veçantë drejtimi. Pezullimi absorbon pa mundim goditjet dhe vibrimet për një udhëtim të qetë e të mëndafshtë.

 

04 DREJTIM I FOKUSUAR TE SHOFERI

Arkitektura e avancuar e gjeneratës së ardhshme Skyactiv e Mazda CX-30 2024 u jep të gjithë pasagjerëve ekuilibër më të mirë, ndërkohë që mundëson një përvojë intuitive, komode dhe të veçantë drejtimi. Pezullimi absorbon pa mundim goditjet dhe vibrimet për një udhëtim të qetë e të mëndafshtë.

 

DREJTIM I FOKUSUAR TE SHOFERI

MAZDA CX-30 2024 JU PRET

VLERËSIMI MUJOR I QIRADHËNIES

Gati për të porositur apo për të marrë më shumë detaje mbi financimin? Le të llogarisim ofertën më të mirë për ju dhe t'ju lëvizim një hap më pranë zotërimit të Mazdës suaj të re.

Kërko një ofertë

KODO DIZAJN


 

Filozofia prapa dizajnit Kodo është e thjeshtë: t'i japim frymë makinave tona. Kjo është arsyeja pse Mazda CX-30 2024 është menjëherë e njohur si një SUV kompakt rinor dhe dinamik, duke lëvizur në mënyrë elegante me sipërfaqe të skalitura në formë S që pasqyrojnë peisazhin kalimtar. Një automjet magjepsës që krenohet me një prani energjike në rrugë.

SISTEMI SMART CARGO

OPSIONET INTUITIVE DHE PRAKTIKE TË NGARKIMIT


Sistemi novator i ngarkesave smart të Mazdës u zhvillua për të ofruar kapacitete dhe fleksibilitet më të madh.  Nuk ka më nevojë të shqetësoheni për rënien e sendeve tuaja ushqimore ose për rrotullimin e pajisjeve tuaja sportive. Zbuloni të gjitha mundësitë në video ose në Manualin e Sistemit Smart Cargo.

EKRANI QËNDROR 10.25"

Ekrani më i madh se kurrë 10.25 inç ofron një shikueshmëri më të madhe për të kuptuar më lehtë informacionin në kohë reale, të tilla si pikat përkatëse të interesit aty pranë.

01 EKRANI QËNDROR 10.25"

Ekrani më i madh se kurrë 10.25 inç ofron një shikueshmëri më të madhe për të kuptuar më lehtë informacionin në kohë reale, të tilla si pikat përkatëse të interesit aty pranë.

EKRANI QËNDROR 10.25"
EKRANI BALLOR

Për t'ju ndihmuar të mbani sytë në rrugë, ekrani kryesor ofron udhëzime dhe informacione rrugore nga sistemi ynë i navigimit Mazda ose aplikacioni juaj i preferuar i navigimit në një telefon të lidhur nëpërmjet Apple CarPlay® ose Android Auto™*.

02 EKRANI BALLOR

Për t'ju ndihmuar të mbani sytë në rrugë, ekrani kryesor ofron udhëzime dhe informacione rrugore nga sistemi ynë i navigimit Mazda ose aplikacioni juaj i preferuar i navigimit në një telefon të lidhur nëpërmjet Apple CarPlay® ose Android Auto™*.

EKRANI BALLOR
BRENDËSIA QENDRORE E SHOFERIT

Kabina krijon një mjedis të veçantë të rehatshëm drejtimi. Gjithçka, nga pozicioni i këmbës, kokës dhe shpinës deri tek mënyra se si i arrini pajisjet përreth jush është projektuar me ju në mendje – në mënyrë që të qëndroni të relaksuar dhe të përqendruar në rrugën përpara.

03 BRENDËSIA QENDRORE E SHOFERIT

Kabina krijon një mjedis të veçantë të rehatshëm drejtimi. Gjithçka, nga pozicioni i këmbës, kokës dhe shpinës deri tek mënyra se si i arrini pajisjet përreth jush është projektuar me ju në mendje – në mënyrë që të qëndroni të relaksuar dhe të përqendruar në rrugën përpara.

BRENDËSIA QENDRORE E SHOFERIT
SISTEMI I ZËRIT BOSE®

Sistemi premium i tingullit Bose® me 12 altoparlantë ofron një përvojë dëgjimore energjike me veçori të spikatura si riprodhimi më i thellë, me ndikim me frekuencë të ulët dhe performancë më të qartë audio. Zhytuni në kulmin e kënaqësisë audio në makinë.

04 SISTEMI I ZËRIT BOSE®

Sistemi premium i tingullit Bose® me 12 altoparlantë ofron një përvojë dëgjimore energjike me veçori të spikatura si riprodhimi më i thellë, me ndikim me frekuencë të ulët dhe performancë më të qartë audio. Zhytuni në kulmin e kënaqësisë audio në makinë.

SISTEMI I ZËRIT BOSE®

DISCOVER THE GRADES

PRIME - LINE

 

PRIME - LINE

 

Qëndro përpara turmës me edicionin tonë të Linjës Së Parë. Rritni shikueshmërinë tuaj me ekranin kokë-lart dhe fenerët LED me rondele. Zbukuroni komoditetin tuaj me kontrollin e udhëtimit me radar dhe lidhjen e pastër me warles nëpërmjet Apple CarPlay® dhe Android Auto™*.

 

EXCLUSIVE - LINE

 

EXCLUSIVE - LINE

 

Ruani qetësinë tuaj gjatë gjithë kohës me kategorinë Exclusive-Line. Shijoni ajrin e kondicionuar me zonë të dyfishtë dhe ngrohëset e sediljeve të përparme, si dhe sensorët e parkimit përpara dhe pas. Gjithashtu do të tërhiqni vëmendjen e njerëzve me rrotat e aliazhit 18 inç.

 

 

HOMURA

 

HOMURA

 

Bëhuni një stilist me edicionin Homura. Zhytuni në sediljet elegante prej pëlhure të zezë me qepje të kuqe. Shijoni klasën e dritareve të pasme të privatësisë. Dhe shijoni komoditetin e derës së ngritjes automatike dhe karikimit me valë Qi.

 

NAGISA

 

NAGISA

 

Zbuloni joshjen retro-moderne të klasës Nagisa në Zircon Sand Metallic me rrota të zeza aliazh 18". Brenda kabinës centrike të shoferit, mund të shijoni një sistem zanor BOSE® me 12 altoparlantë të rrethuar nga materiale të cilësisë së lartë, si lëkura terrakote dhe kamoshi faux Leganu®.

 

MAZDA CX-30 DHE HOMURA E 2024

Gati për të lënë përshtypje kudo që të shkoni: edicioni special Homura është një automjet vërtet i gjallë – energjik dhe relaksues njëherazi.

 

01 MAZDA CX-30 DHE HOMURA E 2024

Gati për të lënë përshtypje kudo që të shkoni: edicioni special Homura është një automjet vërtet i gjallë – energjik dhe relaksues njëherazi.

 

MAZDA CX-30 DHE HOMURA E 2024
MAZDA CX-30 NAGISA 2024

Bëhuni gati për një shije delikate vintage të përzier me stilin modern sportiv. Veçanërisht me nuancën e mrekullueshme Zircon Sand Metallic, edicioni special i Nagisa ofron një pamje të rafinuar, të efektshme, së bashku me një paketë të kompletuar pajisjesh.

02 MAZDA CX-30 NAGISA 2024

Bëhuni gati për një shije delikate vintage të përzier me stilin modern sportiv. Veçanërisht me nuancën e mrekullueshme Zircon Sand Metallic, edicioni special i Nagisa ofron një pamje të rafinuar, të efektshme, së bashku me një paketë të kompletuar pajisjesh.

MAZDA CX-30 NAGISA 2024

TEKNOLOGJIA DHE SIGURIA

 

 

Risitë e sofistikuara të sigurisë janë standarde në Mazda CX-30 2024. Teknologjitë e saj të përparuara ndihmojnë shoferët të eliminojnë rreziqet dhe të gëzojnë një fokus të përsosur në rrugë. Karakteristika si Sistemi i Monitorimit të Shoferëve, Mbështetja inteligjente e frenimit, Alarmi i Trafikut dhe Mbështetja e lundrimit dhe trafikut punojnë të gjitha së bashku për të mbajtur të gjithë në automjet të sigurt.

DREJTIM MË I LEHTË

Motorët tanë të lehtë dhe efikas Skyactiv ofrojnë kombinimin e përsosur të performancës dhe ekonomisë së përmirësuar të drejtimit. Motori revolucionar e-Skyactiv X i Mazda-s, për shembull, përfshin sistemin inovativ M Hybrid, duke nxitur forcat qarkulluese, ekonominë e karburantit dhe fuqinë e frenimit për një lëvizje më të qetë dhe më të këndshme.

 

MODEL I VLERËSUAR ME ÇMIME


Falë çmimeve prestigjioze, si çmimi Red Dot Design për vitin 2020 dhe timoni i Artë 2019, Mazda CX-30 ka afirmuar pozicionin e saj midis shumë modeleve të tjera të Mazda-s të vlerësuar me çmime. Është dëshmuar të jetë një hit edhe në çmimet e sigurisë, si p.sh. ZGJEDHJA TOP SAFETY IIHS 2020.

 

 

QËNDRONI NË KONTAKT ME MAZDA CX-30


Zbuloni më shumë për Mazda CX-30. Përjetoni vetë makinën me një Test Drejtimi ose eksploroni broshurat tona.

Makinat e treguara mund të mos jenë të njëjta me modelet e destinuara për tregun shqiptar. Ngjyrat dhe veçoritë e caktuara të brendshme dhe të jashtme të paraqitura mund të ndryshojnë nga modeli aktual dhe makinat mund të pajisen me shtesa opsionale.

Të gjitha çmimet e paraqitura janë çmime të rekomanduara jo detyruese nga Mazda Motor, përfshirë TVSH-në (20%) dhe Taksa speciale. Për shkak të kompleksitetit të llogaritjes së taksave, mund të ndodhin mospërputhje të caktuara, kështu që pyesni shpërndarësin tuaj Mazda për çmimin e saktë të një modeli të veçantë.

* Android Auto Feature pritet të jetë i disponueshëm gjatë gjysmës së dytë të vitit 2023. Pas disponueshmërisë, përditësimi i softuerit të kërkuar për automjetet tashmë të dorëzuara mund të merret nëpërmjet instalimit të shpërndarësve ose nëpërmjet një azhornimi tjetër. Ju lutemi të bisedoni me shitësin tuaj lokal Mazda për informacione të mëtejshme.