EMOCION NË KATËR RROTA

MAZDA MX-5 RF

GATI PËR EMOCION?

Roadster-i legjendar i Mazda-s është rikthyer me kthesat e përmirësuara dhe performancën emocionuese të drejtimit. Mazda MX-5 RF 2022 vazhdon traditën e elegancës sportive dhe dizajnit me në qendër shoferin, duke ju bërë thirrje të përjetoni "Jinba Ittai": uniteti i makinës dhe shoferit. Sepse pasi ta bëni këtë, nuk do të ndaloni kurrë së etja për më shumë.

REQUEST A QUOTE
JINBA ITTAI – NJË LIDHJE DINAMIKE

Në Mazda, Jinba Ittai do të thotë njësimi i shoferit dhe makinës, i cili vjen nga dizajni i përqendruar te shoferi dhe trajtimi i përgjegjshëm që e bën makinën tuaj të ndjehet si një zgjatim i trupit tuaj.

PËRJETONI KODO: SOUL OF MOTION DESIGN

Qasja jonë e dizajnit Kodo: Soul of Motion kap frymën e lëvizjes dhe ju josh të hipni pas timonit me përmasa të bukura, linja rrjedhëse dhe konture dramatike.

EKSPLORO NGJYRAT E REJA

Dëshironi të shihni se cila ngjyrë i përshtatet më mirë personalitetit tuaj? Provoni kuarcin e ri Platinum, Metalik të Kuq të Soul, ose Metalik Polymetal Grey. Lajmi i mirë? Nuk mund të gaboni. Me një trup të tillë, të lë pa frymë në çdo ngjyrë.

RROTA 17"

Rrotat me stil nxjerrin në pah frymën energjike dhe përmasat e balancuara të përkryera.

HARD TOP

13 sekonda për argëtim: sipërfaqja e fortë plotësisht automatike me hapje të shpejtë ofron izolim termik dhe zëri shtesë për kënaqësi gjatë gjithë vitit.

DRITA LEDI STILISH

Dritat tërheqëse LED krijojnë një pamje të freskët, moderne dhe ofrojnë shikueshmëri të shkëlqyer.

KRIJO MAZDA TUAJ UNIKE

Pjesa e brendshme e Mazda MX-5 RF 2022 është projektuar për komoditet dhe komandim optimal në çdo kohë. Zgjidhni nga disa opsione për t'i bërë të gjitha tuajat, si p.sh. tastiera qendrore e duhur për t'iu përshtatur nevojave tuaja, ose sediljet sportive Recaro me performancë të lartë me altoparlantë të integruar në mbështetësen e kokës.

LËKURË NAPPA TERRAKOTA E RE

Gati për diçka të re? Mazda MX-5 ST 2022 ofron një pamje të re mahnitëse të brendshme me lëkurë terrakote napa.

KAPACITETI I BAGAZHEVE

127 litra hapësirë ​​në bagazh e bëjnë Roadsterin sportiv më praktik.

WIRELESS APPLE CARPLAY + BOSE SOUND

Me Wireless Apple CarPlay, përdoruesit e iPhone mund të lidhen me argëtimin dhe hartat e tyre të preferuara pa kabllo, si dhe të shijojnë cilësi të shkëlqyera audio me sistemin e zërit BOSE®. Përdorues Android? Mos u shqetësoni: mund të lidheni përsëri me Android Auto dhe të karikoni telefonin tuaj në të njëjtën kohë duke përdorur një kabllo.

KONTROLL KINEMATIK I POSTURËS DHE SHOCKET BILSTEIN

EKSPERIENCA NË DREJTIM

Për të krijuar një ndjenjë edhe më sportive për shoferin dhe një ndjenjë të përmirësuar të unitetit me Mazda MX-5 RF tuaj të re 2022, teknologjia e re Kinematic Posture Control siguron stabilitet më të mirë në kthesat me shpejtësi më të larta, ndërsa goditjet e Bilstein ju mbajnë të qëndrueshëm dhe të ulët në rruga.

I-ACTIVSENSE® SAFETY TECH

EKSPERIENCA NË DREJTIM

i-Activsense është paketa e inovacioneve të sofistikuara të sigurisë nga Mazda që mund t'ju paralajmërojnë për rreziqet dhe t'ju ndihmojnë të shmangni përplasjet - ose të zvogëlojnë ndikimin e tyre. Sepse ndryshimi midis një nxitjeje të mirë dhe një nxitjeje është besimi.

E DASHUR NGA FANSAT DHE EKSPERTËT

Mazda MX-5 RF 2022 ka fituar çmime të panumërta gjatë mbretërimit të saj 31-vjeçar mbi kategorinë roadster - dhe vazhdon ta bëjë këtë. Në vitin 2022 dhe më tej, Mazda MX-5 vazhdon të bëhet gjithnjë e më e mirë, duke emocionuar drejtuesit në mbarë botën me fokusin e saj te "pesha më e lehtë, më shumë fuqi", e kombinuar me Kodo Design dhe rehati befasuese.

QËNDRONI NË KONTAKT ME MAZDA MX-5 RF

Zbuloni më shumë rreth Mazda MX-5 RF. Përjetoni vetë makinën me një provë ose eksploroni broshurat tona.

GJEJ SHITËSIN

Mos ngurroni të kontaktoni me shitësin tuaj të Mazda.

GJEJ SHITËSIN