adrenalinë e vërtetë

MAZDA MX-5

Karakteristika të reja dhe më emocionuese se kurrë

Legjenda Mazda MX-5 është  këtu për të pushtuar zemrën tuaj përsëri. I përmirësuar në detajet e duhura: peshë e lehtë, tepër i shkathët, trajtim si një Roadster. Interpretimi më atletik dhe ngazëllyes i Jinba Ittai , Mazda MX-5 drejton sikur është pjesë e juaja duke ju bërë të dëshironi të qëndroni më gjatë në rrugë

IN­TRO­DU­CING THE MAZDA MX-5 100TH AN­NI­VER­S­A­RY SVP

Ne festojmë njëqind vjetorin tonë me një larmi modelesh të edicionit special që marrin frymëzim nga modeli jonë i parë. Edicioni special i 100-vjetorit të Mazda6 është një festim i Mazda3 aktual dhe Mazda R360 nga i cili mori frymëzim. Është më shumë Mazda se kurrë më parë.

Snowflake White Pearlescent

Një ngjyrë e jashtme për të spikatur më shumë

Me ngjyrën e jashtme me Snowflake White pearlescent, edicioni special i 100 vjetorit të Mazda MX-5 spikat me stilin e tij. Pjesa e sipërme shkon për mrekulli me ngjyrën e jashtme të bardhë - e guximshme dhe e bukur .

Dark Cherry Soft-Top

Ndërveprimi i ngjyrës së bardhë dhe të kuqe

Ndërveprimi midis të kuqes dhe të bardhës vazhdon në interior. Ndërsa e kuqja është ngjyra mbizotëruese e kabinës, ajo shoqërohet me aplikime prej lëkure të pastër në tastierë, pult dhe dyer.

Sedilje burgundy dhe dysheme mat

Ndërveprimi vazhdon

Yjet e brendshëm të interiorit janë sediljet prej lëkure të kuqe burgund që janë edhe komode edhe mahnitëse vizualisht. Si një nderim për njëqindvjetorin tonë, mbështetëset e përparme janë të stampuara me logon e 100 vjetorit.

Kroskoti qëndror me logon e 100 vjetorit

Detajet e kuqe përfundojnë pamjen

Ngjyra e përgjithshme e bardhë e trupit është në kontrast me logon e bukur të 100-vjetorit në trup dhe në pjesën qëndrore - këtu përdoret në një version të kuq për t'i dhënë asaj edhe më shumë elegancë. Ngjyra e kuqe në pjesën e jashtme të bardhë plotëson pamjen e edicionit special të 100 vjetorit të Mazda MX-5.

Snowflake White Pearlescent

Një ngjyrë e jashtme për të spikatur më shumë

Me ngjyrën e jashtme me Snowflake White pearlescent, edicioni special i 100 vjetorit të Mazda MX-5 spikat me stilin e tij. Pjesa e sipërme shkon për mrekulli me ngjyrën e jashtme të bardhë - e guximshme dhe e bukur .

Dark Cherry Soft-Top

Ndërveprimi i ngjyrës së bardhë dhe të kuqe

Ndërveprimi midis të kuqes dhe të bardhës vazhdon në interior. Ndërsa e kuqja është ngjyra mbizotëruese e kabinës, ajo shoqërohet me aplikime prej lëkure të pastër në tastierë, pult dhe dyer.

Sedilje burgundy dhe dysheme mat

Ndërveprimi vazhdon

Yjet e brendshëm të interiorit janë sediljet prej lëkure të kuqe burgund që janë edhe komode edhe mahnitëse vizualisht. Si një nderim për njëqindvjetorin tonë, mbështetëset e përparme janë të stampuara me logon e 100 vjetorit.

Kroskoti qëndror me logon e 100 vjetorit

Detajet e kuqe përfundojnë pamjen

Ngjyra e përgjithshme e bardhë e trupit është në kontrast me logon e bukur të 100-vjetorit në trup dhe në pjesën qëndrore - këtu përdoret në një version të kuq për t'i dhënë asaj edhe më shumë elegancë. Ngjyra e kuqe në pjesën e jashtme të bardhë plotëson pamjen e edicionit special të 100 vjetorit të Mazda MX-5.
JINBA ITTAI - EKSPERIENCA E LIDHJES DINAMIKE

Interiori luksoz e azhurnuar dhe reagimi i shkëlqyeshëm i makinës shtojnë shqisat tuaja dhe aktivizojnë ndjenjën e bashkimit që ne e quajmë Jinba Ittai.

KODO SOUL OF MOTION DESIGN

Me përmasa të bukura, linja rrjedhëse dhe konture dramatike, modeli Kodo: Soul of Motion pushton shqisat tuaja

EKSPLORONI

Bëhu një me rrugën

Mazda MX-5 2020 është më shumë sesa një makinë sportive. Është një kampion i Roadster. Edicioni i ri sportiv i qëndron besnik "" më shumë fuqi, më pak peshë "" dhe vazhdon të ofrojë lidhjen e pagabueshme të drejtuesit me Mazda MX-5 . Bëhuni një me rrugën - me stil dhe komoditet.

Tavan i lehtë

Hapje e tavanit në çast

Edhe më e bukur në ngjyrë gri, mekanizmi i shpejtë ju lejon të hapni ose mbyllni çatinë me një lëvizje dhe nuk keni pse të dilni nga makina. Aerodinamika e shkëlqyeshme zvogëlon zhurmën e erës, kështu që ju mund të shijoni plotësisht muzikën nga sistemi premium i zërit BOSE® me 9 altoparlantë plus altoparlantët opsionalë të mbështetëses së kokës të integruar në sedilje.

Dizajni

Një stil sportiv

Mazda MX-5 2020 me interpretimin e saj dinamik të Kodo Design, fansat në të gjithë botën. Eksperienca në drejtim shoqërohet me një siluetë sportive në Soul Red Crystal, dhe tani e disponueshme edhe në Polymetal Grey.

Aventurë

Ndizni frymën tuaj të aventurës

Duke përdorur teknologjinë Skyactiv, ne e kthyem Mazda MX-52020 më të fortë, më të sigurt dhe me më shumë efikasitet të karburantit. Thjesht merrni atë për një test drive dhe do të përjetoni diçka unike. Mazda MX-5 2020 është krijuar për emocione të zemrës që të mund të shijoni plotësisht nën drejtimin e saj.

EKSPLORONI

Bëhu një me rrugën

Mazda MX-5 2020 është më shumë sesa një makinë sportive. Është një kampion i Roadster. Edicioni i ri sportiv i qëndron besnik "" më shumë fuqi, më pak peshë "" dhe vazhdon të ofrojë lidhjen e pagabueshme të drejtuesit me Mazda MX-5 . Bëhuni një me rrugën - me stil dhe komoditet.

Tavan i lehtë

Hapje e tavanit në çast

Edhe më e bukur në ngjyrë gri, mekanizmi i shpejtë ju lejon të hapni ose mbyllni çatinë me një lëvizje dhe nuk keni pse të dilni nga makina. Aerodinamika e shkëlqyeshme zvogëlon zhurmën e erës, kështu që ju mund të shijoni plotësisht muzikën nga sistemi premium i zërit BOSE® me 9 altoparlantë plus altoparlantët opsionalë të mbështetëses së kokës të integruar në sedilje.

Dizajni

Një stil sportiv

Mazda MX-5 2020 me interpretimin e saj dinamik të Kodo Design, fansat në të gjithë botën. Eksperienca në drejtim shoqërohet me një siluetë sportive në Soul Red Crystal, dhe tani e disponueshme edhe në Polymetal Grey.

Aventurë

Ndizni frymën tuaj të aventurës

Duke përdorur teknologjinë Skyactiv, ne e kthyem Mazda MX-52020 më të fortë, më të sigurt dhe me më shumë efikasitet të karburantit. Thjesht merrni atë për një test drive dhe do të përjetoni diçka unike. Mazda MX-5 2020 është krijuar për emocione të zemrës që të mund të shijoni plotësisht nën drejtimin e saj.

Ju prezantojmë më Polymetal Grey

Gri Polymetal prezanton një shprehje të re vizuale të cilësisë duke theksuar bashkëveprimin midis dritës dhe hijes.

Gomat Rays 16"

Mazda dhe Rays zhvilluan rrota alumini të lehta, me forcë të lartë për Mazda MX-5 30th Anniversary Edition. Spikat e imëta dhe përfundimi gri i errët me  bëjnë përshtypje, ndërsa rrotat  zvogëlojnë masën e reduktuar për më shumë kënaqësi në drejtim.

Më shumë hapësirë në interior

Mazda MX-5 2020 përmban një interior të përqendruar tek njeriu, me opsionin e ri të pllakave të çelikut që  tërheqin vëmendjen sa herë që hapet dera. Më shumë sesa një zbukurim elegant!

Tavan me mbulesë gri me mbulesë gri

Ngjyra e trupit gri polimetal përshtatet më së miri

Përveç opsioneve të tavanit Cherry Dark dhe Brown, ju gjithashtu mund të zgjidhni një tendë të re Gray. Pjesa e sipërme  duket e mrekullueshme me ngjyrat ekzistuese dhe përputhet  me ngjyrën e re të trupit Grey Polymetal. Ju ofron një pamje e qetë, por edhe inovacion që jep një estetikë të rafinuar.

Sedilje lëkure me qepje

ME Qepje Gri

Të dy modelet kanë vende lëkure me qepje që japin pamje dhe ndjesi edhe më sportive. Shpimet gjithashtu sigurojnë një avantazh funksional të përmirësimit të përthithjes së zërit. Ndjesia origjinale e lëkurës dhe amortizimi i dukshëm i zërit ju lejojnë të shijoni plotësisht performancën karakteristike  MX-5 2020 

Zgjidhni opsionin tuaj
KOMFORT

Tapiceri u përmirësua për të përmirësuar zvogëlimin e zhurmës dhe komoditetin e drejtuesit.

Dritat MATRIX LED

Të bukura dhe funksionale, dritat  joshëse mbështesin modelin klasik të Roadster në Mazda MX-5 2020.

Amortizues Bilstein

Amortizuesit Bilstein dhe sediljet sportive RECARO rrisin ndjesinë e rrugës për një performancë unike.

KAMERA E PASME

Bëni kthimin prapa pa mundim. Kamera e pasme mbështet për të eleminuar pikat e verbra dhe zonat e ulëta drejtpërdrejt mbrapa automjetit. 

Favorit i adhuruesit dhe jurisë

Mazda MX-5 2020 ka fituar çmime të panumërta gjatë mbretërimit të tij 31-vjeçar mbi kategorinë Roadster - dhe vazhdon ta bëjë këtë. Në vitin 2020 dhe më tej, Mazda MX-5 vazhdon të bëhet gjithnjë e më mirë,  me fokusin  tek "" peshë më e lehtë, më shumë fuqi "", e kombinuar me Kodo Design dhe një komoditet befasues. 

Më shumë siguri

Paketa i-ACTIVSENSE me Smart City Brake Support dhe një kamerë të pasme që ju mban të sigurt në çdo udhëtim dhe ju lejon të përqendroheni në atë që ka vërtet rëndësi: kënaqësia në drejti,. Kombinoni këto karakteristika me Lane Departure Warning, Blind Spot Monitoring dhe Rear Cross-Traffic Alerts - për më shumë kënaqësi dhe siguri të shtuar.

Fuqia e pastër nën kapak

skyactiv-g

Dinamik si kurrë më parë: Një motor i fuqishëm Skyactiv-G jep performancë më të madhe dhe plotëson kërkesat e rrepta të shkarkimeve të EURO 6d-TEMP. Mazda MX-5 2020 paraqet teknologjinë e saj inovative të përmirësuar me Skyactiv.

Përjetoni bukurinë e Mazda MX-5 2020

TEST DRIVE

Rezervoni një Test Drive

SHKARKO NJË BROSHURË

Shikoni broshurën në internet. 

1Makinat e treguara mund të mos jenë të njëjta me modelet e destinuara për tregun shqiptar. Ngjyrat dhe veçoritë e caktuara të brendshme dhe të jashtme të paraqitura mund të ndryshojnë nga modeli aktual dhe makinat mund të pajisen me shtesa opsionale.

Të gjitha çmimet e paraqitura janë çmime të rekomanduara jo detyruese nga Mazda Motor, përfshirë TVSH-në (20%) dhe Taksa speciale. Për shkak të kompleksitetit të llogaritjes së taksave, mund të ndodhin mospërputhje të caktuara, kështu që pyesni dealer-in tuaj Mazda për çmimin e saktë të një modeli të veçantë.